קניית מחשב נייח שולחני מתאים לצרכים שלך

לפני שאתה קונה מחשב נייח שולחני חדש, חשוב להבין כיצד גורמים כגון מעבד ו- זיכרון RAM משפיעים על ביצועי המערכת. עליכם לקחת בחשבון גם ציוד היקפי שתזדקקו לו, כמו יציאות מחברים וכוננים אופטיים. לפניך סקירה של גורמים שיש לקחת בחשבון לפני שאת\ה קונה מחשב שולחני.

מפרט המחשב האידיאלי נקבע על פי מקרה השימוש הספציפי שלך. לדוגמא, כמה מהר המחשב שלך צריך להיות תלוי במה שאתה מתכנן לעשות איתו. עבור מחשב גיימינג , מעבד מהיר ו- RAM מספיק, כמו גם כרטיס גרפי חזק, חשובים. אם אתה מתכנן להשתמש במחשב שלך לגלישה באינטרנט ולמשימות פרודוקטיביות פשוטות, כגון עיבוד תמלילים, מחשב נייח בתקציב נמוך יותר אמור להספיק.

 

מעבדים שולחניים

אמנם ישנם מעבדים רבים למחשבים נייחים, אך רובם מגיעים משני יצרנים בלבד: AMD ואינטל. מעבדי אינטל מציעים בדרך כלל ביצועים טובים יותר, אך הם יקרים יותר ממעבדי AMD. עם זאת, ההבדל העיקרי בין מעבדים מתייחס למספר הליבות שהם מציעים ומהירותם היחסית.

היצרנים מציגים מערכת דירוג ביצועים למחשבים השולחניים שלהם, אך השוואה בין המותגים אינה תמיד קלה. הפתרון הטוב ביותר שיש הוא לחפש מחשבים בטווח המחירים שלך, ואז לחקור את המעבדים כדי לוודא שהם חזקים מספיק לצרכים שלך.

 

זיכרון

זיכרון, או זיכרון RAM, משחק תפקיד גדול בהתייחס למהירות וביצועים של המחשב האישי. ככל שה- RAM גבוה יותר, כך הביצועים טובים יותר. מומחים ממליצים על זיכרון של לפחות 8 ג’יגה, אך 16 ג’יגה-בתים מספקים ביצועים טובים יותר.

עבור משחקים ושימושים אחרים הדורשים כוח נוסף, כמות זיכרון של 16 GB הם המינימום שעליכם לקחת בחשבון.

למרות שזיכרון DDR3 היה הסטנדרט למחשבים שולחניים במשך שנים רבות, עדיף כעת DDR4 . כשאתם קונים זיכרון, נסו לרכוש כמה שפחות DIMM (כרטיסים פיזיים) כדי לאפשר שדרוגי זיכרון עתידיים .

הערה: מודולי זיכרון (כרטיסים פיזיים) מכילים שבבי RAM אחד או כמה, על גבי מעגל קטן, עם פינים המחברים אותו ללוח האם.


כוננים קשיחים ו SSD

בחירת האחסון שלך חשובה מכיוון שהיא קובעת כמה דברים תוכל לשמור במחשב שלך וכמה מהר תוכל לגשת אליהם. ככל שיש לך יותר נפח אחסון על הלוח, כך תצטרך לדאוג פחות שזה ייגמר לך . ושדרוג לסוג אחסון מהיר יותר יעניק לכם יתרון נוסף בזמני הפעלה, התעוררות וטעינה מהירים.


בעוד שחלק מהמחשבים השולחניים עדיין מסתמכים על כונני דיסק קשיח , רוב המחשבים החדשים יותר מגיעים עם כונני מצב מוצק SSD לאחסון ושמירת נתונים. כונני SSDעדיפים מכיוון שהם מהירים יותר, יעילים ועמידים יותר מכונני HDD.


ישנם שני אלמנטים עיקריים שיש לקחת בחשבון כאשר קונים כוננים קשיחים: גודל ומהירות. בכונן הקשיח השולחני המודרני אמור להיות שטח אחסון של לפחות 1TB. מבחינת מהירות, הנפוצים פועלים ב מהירות של מ- 5400 סל”ד ועד- 7200 סל”ד, אך ישנם כוננים ירוקים או עם מהירות משתנה צורכים פחות אנרגיה.


מצב דואלי של כונני איכסון: מספר הולך וגדל של ממחשבים נייחים ואפילו כמה מחשבי All-in-One מוגדרים עם שני סוגים של כונני אחסון, ממהקופסה. שולחנות עבודה אלה כוללים גם כונן קשיח וגם כונן מצב מוצק SSD, מה שמעניק לכם את מלוא היתרונות של כל אחד מהם. על ידי התקנת מערכת ההפעלה שלך ותוכניות שבשימוש תכוף  על ה SSD, תבחין בשיפור ביצועים איפה שהכי חשוב לזה, בעוד שהכונן הקשיח המסורתי מספק נפח אחסון רב לקבצים האחרים שלך.


רוב לוחות האם תומכים כעת ב- RAID להתקנת מספר כוננים קשיחים במחשב שלך.
שיטה שבה מאחדים מספר דיסקים קשיחים ליחידה לוגית אחת.

RAID מייצג מערך יתיר של דיסקים עצמאיים . פתרונות RAID יוצרים יותר אחסון בעלות נמוכה יותר.


כוננים אופטיים (CD / DVD / Blu-Ray)

חלק המחשבים השולחניים עדיין מצוידים בצורב DVD , אך מחשבי פיסי קטנים ומיני PC  (בעלי צורה קטנה) אינם מגיעים איתם. כדי לצפות בסרטים חדשים ב- HD, שולחן העבודה שלך זקוק לכונן Blu-ray . אם למחשב הרצוי אין כוננים אופטיים, רכש נגן תקליטור DVD ונגן Blu-ray חיצוני.


כרטיסי וידאו / גרפיקה

אם אינך משחק במשחקי מחשב עם גרפיקה תלת ממדית, אז אינך צריך לדאוג לכרטיס גרפי ייעודי . גיימרים צריכים לשקול כרטיס DirectX 11 עם לפחות 2 ג’יגה זיכרון מובנה. בחר כרטיס מסך תקציבי אם אתה רק מעוניין להאיץ משימות שאינן תלת מימד. גורמים שיש לקחת בחשבון כוללים: ביצועים, כמות הזיכרון בכרטיס, מחברים גרפיים ושמע והגרסה של Direct X הנתמכת.


מחברים היקפיים חיצוניים

בדוק כמה ואילו סוג יציאות חיצוניות זמינות במחשב לשימוש עם ציוד היקפי עתידי. ישנם כעת מגוון חיבורים פריפריאלים (לדוגמא USB 3.1) מהירים. עדיף להשיג מחשב עם לפחות שש יציאות USB. מחברים אחרים במהירות גבוהה יותר כוללים eSATA  ו- Thunderbolt , שיכולים להיות שימושיים במיוחד לאחסון חיצוני. שולחנות עבודה רבים כוללים גם קוראי כרטיסי SD .


צגים שולחניים

אמנם ישנם מחשבי All-in-One עם צגים מובנים, אך עדיין עליך לשקול את איכות המסך. רוב המסכים כיום מבוססים על טכנולוגיית LCD\LED , וההבדל העיקרי היחיד ביניהם הוא גודל ועלות. אם בכוונתך להשתמש בשולחן העבודה לעבודה גרפית גורמים אחרים, כגון דיוק צבע, עשויים להיות חשובים . צגים בגודל 24 אינץ ‘ הם הנפוצים ביותר היום, הודות לזמינותם הגבוהה ותמיכתם בווידאו FHD באיכות 1080p.מסכים גדולים  LCD 27 אינץ ‘ ו בעלי תצוגת 4K  , גם צונחים במחיר.